Ампутація кінцівок на рівнях медичного забезпечення

Ампутація кінцівок на рівнях медичного забезпечення: практична настанова. – К., 2023

На сьогодні розробка обґрунтованих показань для ампутацій кінцівок у військово-польових умовах є дуже актуальною. За даними сучасних джерел наукової інформації, поранення кінцівок складають 56-70% випадків у загальній структурі санітарних втрат хірургічного профілю. При мінно-вибухових пораненнях найчастіше вражаються дистальні відділи кінцівок, головним чином – нижніх. Рівень летальності при відривах кінцівок сягає 12-25% серед поранених, які були доставлені на другий рівень медичного забезпечення.

Ампутація кінцівки – хірургічна операція, головною причиною для проведення якої може бути тільки збереження життя людини. Важливим завданням після її проведення є створення кукси, що дозволила б користуватись протезом з максимальним функціональним ефектом. В умовах війни стає необхідним не тільки розробка обґрунтованих показань для виконання ампутацій кінцівок, але й тактики проведення хірургічної операції.

Практична настанова “Ампутація кінцівок на рівнях медичного забезпечення” містить основні питання класифікації, організації, показань до проведення та хірургічної тактики виконання ампутацій кінцівок при бойових пораненнях верхніх і нижніх кінцівок. Настанова розроблена з метою попередження розвитку ускладнень. Розраховано на війькових травматологів, хірургів, слухачів Української військової медичної академії, фахівцям суміжних спеціальностей.

Публікації на цю тему

Ампутація кінцівок на рівнях медичного забезпечення: практична настанова. – К., 2023 На сьогодні розробка обґрунтованих показань для ампутацій кінцівок у військово-польових умовах є дуже актуальною. За даними сучасних джерел наукової інформації, поранення кінцівок складають 56-70% випадків у загальній структурі санітарних втрат хірургічного профілю. При мінно-вибухових пораненнях найчастіше вражаються дистальні відділи кінцівок, головним чином – нижніх. Рівень летальності при відривах кінцівок сягає 12-25% серед поранених, які були доставлені на другий рівень медичного забезпечення. Ампутація кінцівки – хірургічна операція, головною причиною для проведення якої може бути тільки збереження життя людини. Важливим завданням після її проведення є створення кукси, що дозволила б користуватись протезом з максимальним функціональним ефектом. В умовах війни стає необхідним не тільки розробка обґрунтованих показань для виконання ампутацій кінцівок, але й тактики проведення хірургічної операції. Практична настанова "Ампутація кінцівок на рівнях медичного забезпечення" містить основні питання класифікації, організації, показань до проведення та хірургічної тактики виконання ампутацій кінцівок при бойових пораненнях верхніх і нижніх кінцівок. Настанова розроблена з метою попередження розвитку ускладнень. Розраховано на війькових травматологів, хірургів, слухачів Української військової медичної академії, фахівцям суміжних спеціальностей.