Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

  Дата:
  11.04.2017 день
  2017-04-11T00:00:00+03:00
  2017-04-12T00:00:00+03:00

  Цей день проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та покликаний підвищити інформованість нашого суспільства про захворювання Паркінсона, надати підтримку хворим паркінсонізмом і їхнім родинам, а також зробити свій внесок у подолання цієї страшної недуги. Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку.

  Хвороба Паркінсона є хронічним прогресуючим захворюванням центральної нервової системи. Вперше описана в 1817 р. англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном. Основні ознаки хвороби полягають у тремтінні рук, сповільненості рухів, скутості, болях, порушеннях рухової динаміки та психіки. Ця недуга призводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Походження хвороби досі не з’ясовано.

  Сучасні досягнення у вивченні патогенезу хвороби Паркінсона, створення нових лікарських препаратів і розроблення сучасних схем їхнього застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя хворих на тривалий час.

  У 1997 р. Європейська асоціація хворих на хворобу Паркінсона у співпраці з Всесвітньою Організацією охорони здоров’я прийняла Хартію прав пацієнтів з хворобою Паркінсона.