У посібнику «Лікування хронічних ран» пояснюється, чому хронічні рани загоюються зовсім інакше, ніж гострі рани, а також розглядаються фактори, пов’язані з цими особливостями загоєння. Ці фактори включають вік, хронічне запалення, фенотипічні зміни в таких клітинах, як макрофаги, фібробласти і кератиноцити, лужне середовище рани, пов’язану з раною гіпоксемію і діабет. Інші фактори включають реперфузійне ушкодження, поганий комплаєнс пацієнта, наявність недіагностованих, а отже, неконтрольованих біоплівок та біль у рані.
За останні десятиліття з’явилися надійні доказові настанови та стандартизоване лікування, але загоєння ран діабетичної стопи залишається непередбачуваним, незважаючи на всі ці досягнення, а частота рецидивів також залишається високою. Переваги технологій у діагностиці ран є доказовими, і використання цих технологій також відображене в клінічних настановах. Однак, той самий аргумент не можна поширити на допоміжні пристрої для полегшення закриття ран, хоча багато пристроїв потенційно сприяють загоєнню ран.
У книжці «Лікування хронічних ран» описано, як інновації ґрунтуються на технологіях, які самі по собі є джерелом доказів, про розрив між наявними доказами та ефективністю технологій, а також про те, як ми можемо подолати цей розрив. У ній розглядаються висновки, зроблені після пандемії COVID-19, а також те, чи пропонують нам системи традиційної медицини реальні чи уявні переваги. Ця публікація є важливим доповненням до літератури в цій галузі та необхідним посібником для всіх медичних працівників, які працюють з пацієнтами з хронічними рани та ранами, що погано загоюються.
У посібнику «Лікування хронічних ран: значення доказів і технологій» розглядаються переваги інновацій для вирішення величезної клінічної та терапевтичної проблеми. Хронічні рани – це шкірні рани, які не піддаються передбачуваному процесу загоєння. З початку 1980-х років, коли почали використовувати ультразвуковий метод допплерографії для вимірювання індексу гомілково-плечового тиску (ІГПТ) – надійного показника кровотоку в гомілковостопному суглобі та стопі, з’явилися докази того, що значна частина таких ран на нижніх кінцівках, гомілках та стопах має судинне та/або діабетичне походження. З’явився цілий ряд інноваційних технологій для діагностики та лікування ран, деякі з них були широко прийняті і доступні, що дозволило отримати об’єктивні докази. З’явилися рандомізовані контрольовані дослідження і став доступним прехресний аналіз даних за допомогою мета-аналізу, вперше застосований Кокранівською групою з лікування ран. З’явилася можливість визначити поняття стандартизованої медичної допомоги. Були започатковані журнали, присвячені клінічній науці та лікуванню ран, які індексуються в Web of Science, Pub Med.
Ключові особливості:
- надає всебічний огляд лікування хронічних ран та розглядає роль інфекції та біоплівок
- включає досвід впливу пандемії COVID-19 на клінічні послуги
- описується поступовий процес втілення результатів досліджень у роботу дерматологічних клінік.
S 12295
Chronic wound management: the significance of evidence and technology / ed. R. Mani. – Cham: Springer, 2023.
Table of Contents
Chapter 1
Chronic Wound Management—A Continuing Challenge
Chapter 2
The Role of Technology in Managing Vascular Wounds
Chapter 3
The Diabetic Foot, Its Complications, Role of Technology in Evidence-Based Management
Chapter 4
Role of Technology for wound Care in Diabetic Foot
Chapter 5
Biologic Transducers in Wound Healing
Chapter 6
Physical, Electromagnetic, Biologic Devices
Chapter 7
Medicinal Plants and Products from Traditional Medicine Systems Contribute to Clinical Wound Management
Chapter 8
Innovation in Laboratory Evaluations of the Performance of Treatment and Prophylactic Dressings Under Clinically-Relevant Usage Conditions
Chapter 9
Atypical Wounds and Wounds Resulting from Infection
Chapter 10
Biofilms and Impaired Wound Healing: How Do We Detect the Presence of Biofilms in Chronic Wounds Non-invasively
Chapter 11
Update on Technology and Evidence-Based Management of Scars
Chapter 12
Surgical Flaps in Wound Healing—An Update on Evidence-Based Management
Chapter 13
Wound Measurement is an Essential Part of Wound Management
Chapter 14
Translation of Wound Devices into Practice—A Myth? Translation is the Process of Taking an Invention Through to Clinical Practice—How Successful Are We?
Chapter 15
Pain in Chronic Wounds: Mechanism and Management.