Медична фізіологія за Гайтоном і Голлом

У фонд ННМБУ надійшли два томи книги «Медична фізіологія за Гайтоном і Голлом». Переклад на українську мову 14-го видання знаменитого підручника здійснено у видавництві «Медицина».

Як узгоджується робота окремих органів і систем в організмі людини? Як підтримується належне його функціонування? Як взаємодіє організм людини із зовнішнім середовищем? Як воно впливає на функціонування організму людини? Ці та інші питання розглядає наука фізіологія.

Фізіологія – наука про життєві процеси, діяльність окремих органів та їх системи і загалом всього організму. Вона поєднує фундаментальні науки і медицину.

Для підтримки взаємодії між органами і системами та забезпечення балансу між ними наші тіла мають спеціальну мережу механізмів зворотного зв’язку. Такий внутрішній контроль фізіологи називають гомеостазом. При наявності патологічного стану функціональна рівновага і гомеостаз порушуються. Розвиток фізіології як науки обумовлений темпами розвитку медицини.

Перше видання «Медична фізіологія: підручник» Артур К. Гайтон підготував 65 років тому. Завдяки його умінню стисло і цікаво викладати складні теми, книга перетворила вивчення фізіології у захоплююче заняття. Доктор Джон Голл тісно співпрацював із Гайтаном протягом 30 років і долучився до написання окремих частин 9-го та 10-го видань. А от 14-е видання підручника відбулося за участі доктора Майкла Голла. Він запропонував нові ідеї, які допомогли пояснити студентам, як різні клітини, тканини й органи людського тіла працюють разом для підтримання життя.

В книзі основну увагу приділено фундаментальній інформації з медичної фізіології, висвітленню особливостей підтримання гомеостазу в організмі людини з метою запобігання захворюванням. Матеріал, що об’єднує фізіологію та патофізіологію, підготовлено з огляду на клінічну практику та орієнтовано на студентів клінічного й доклінічного етапів навчання.

Медична фізіологія за Гайтоном і Голлом: підручник: пер. з англ. 14-го вид. – К.: ВСВ «Медицина», 2022 – Т.1, 2.

Публікації на цю тему

У фонд ННМБУ надійшли два томи книги «Медична фізіологія за Гайтоном і Голлом». Переклад на українську мову 14-го видання знаменитого підручника здійснено у видавництві «Медицина». Як узгоджується робота окремих органів і систем в організмі людини? Як підтримується належне його функціонування? Як взаємодіє організм людини із зовнішнім середовищем? Як воно впливає на функціонування організму людини? Ці та інші питання розглядає наука фізіологія. Фізіологія – наука про життєві процеси, діяльність окремих органів та їх системи і загалом всього організму. Вона поєднує фундаментальні науки і медицину. Для підтримки взаємодії між органами і системами та забезпечення балансу між ними наші тіла мають спеціальну мережу механізмів зворотного зв’язку. Такий внутрішній контроль фізіологи називають гомеостазом. При наявності патологічного стану функціональна рівновага і гомеостаз порушуються. Розвиток фізіології як науки обумовлений темпами розвитку медицини. Перше видання «Медична фізіологія: підручник» Артур К. Гайтон підготував 65 років тому. Завдяки його умінню стисло і цікаво викладати складні теми, книга перетворила вивчення фізіології у захоплююче заняття. Доктор Джон Голл тісно співпрацював із Гайтаном протягом 30 років і долучився до написання окремих частин 9-го та 10-го видань. А от 14-е видання підручника відбулося за участі доктора Майкла Голла. Він запропонував нові ідеї, які допомогли пояснити студентам, як різні клітини, тканини й органи людського тіла працюють разом для підтримання життя. В книзі основну увагу приділено фундаментальній інформації з медичної фізіології, висвітленню особливостей підтримання гомеостазу в організмі людини з метою запобігання захворюванням. Матеріал, що об’єднує фізіологію та патофізіологію, підготовлено з огляду на клінічну практику та орієнтовано на студентів клінічного й доклінічного етапів навчання. Медична фізіологія за Гайтоном і Голлом: підручник: пер. з англ. 14-го вид. - К.: ВСВ «Медицина», 2022 - Т.1, 2.