Медичне забезпечення Збройних Сил України

Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на території Луганської та Донецької областей. Частина IV. – Київ, 2022.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний у зверненні до читачів книги зазначав, що повномасштабному вторгненню росіян передувало вісім років гібридної війни на Сході України: «За час російської збройної агресії військові медики набули безцінного досвіду щодо організації та здійснення медичного забезпечення військ під час їх застосування, а його вивчення, аналіз і узагальнення є своєчасним, вкрай важливим і необхідним. Після нашої Перемоги ми проведемо детальний аналіз успіхів та витрат, дослідимо їх причини та визначимо шляхи вирішення, зокрема в системі медичного забезпечення військ, а також використаємо набутий досвід для подальшого зміцнення обороноздатності України».

Ця книга є продовженням монографії «Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сих на території Луганської та Донецької областей», яка була видана у трьох томах у 2020 році. Перші три частини охоплюють період від початку російської збройної агресії у 2014 році до 2019 року включно. У четвертій частині проаналізовано період 2020-2021 рр. «У цей час на основі набутого досвіду медичного забезпечення військ, конструктивного аналізу проблем і недоліків, що були при цьому виявлені, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи щодо подальшого розвитку системи медичного забезпечення ЗС України», – говорить Тетяна Остащенко, Командувач Медичних сил Збройних Сил України, генерал-майор медичної служби.

«Війна завжди дає виклик системі охорони держави, як військовій, так і цивільній та її складовим, на спроможність до своєчасного та якісного надання медичної допомоги пораненим, ураженим і травмованим військовослужбовцям та цивільним жертвам бойових дій, – пише Віталій Цимбалюк, д-р мед. наук, професор, академік НАН України, академік НАМН України, президент НАМН України. Цінність видання полягає в тому, що на основі набутого досвіду, його аналізу та узагальнення, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи для подальшого розвитку ЗС України з метою наближення її спроможностей до рівня передових країн світу та стандартів збройних сил держав – членів НАТО»

Монографія розрахована на керівників військових і цивільних органів управління охороною здоров’я та закладів охорони здоров’я, військових лікарів, а також може бути використана у навчально–виховному процесі під час підготовки військових та цивільних лікарів.

Публікації на цю тему

Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на території Луганської та Донецької областей. Частина IV. – Київ, 2022. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний у зверненні до читачів книги зазначав, що повномасштабному вторгненню росіян передувало вісім років гібридної війни на Сході України: «За час російської збройної агресії військові медики набули безцінного досвіду щодо організації та здійснення медичного забезпечення військ під час їх застосування, а його вивчення, аналіз і узагальнення є своєчасним, вкрай важливим і необхідним. Після нашої Перемоги ми проведемо детальний аналіз успіхів та витрат, дослідимо їх причини та визначимо шляхи вирішення, зокрема в системі медичного забезпечення військ, а також використаємо набутий досвід для подальшого зміцнення обороноздатності України». Ця книга є продовженням монографії «Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сих на території Луганської та Донецької областей», яка була видана у трьох томах у 2020 році. Перші три частини охоплюють період від початку російської збройної агресії у 2014 році до 2019 року включно. У четвертій частині проаналізовано період 2020-2021 рр. «У цей час на основі набутого досвіду медичного забезпечення військ, конструктивного аналізу проблем і недоліків, що були при цьому виявлені, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи щодо подальшого розвитку системи медичного забезпечення ЗС України», – говорить Тетяна Остащенко, Командувач Медичних сил Збройних Сил України, генерал-майор медичної служби. «Війна завжди дає виклик системі охорони держави, як військовій, так і цивільній та її складовим, на спроможність до своєчасного та якісного надання медичної допомоги пораненим, ураженим і травмованим військовослужбовцям та цивільним жертвам бойових дій, – пише Віталій Цимбалюк, д-р мед. наук, професор, академік НАН України, академік НАМН України, президент НАМН України. Цінність видання полягає в тому, що на основі набутого досвіду, його аналізу та узагальнення, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи для подальшого розвитку ЗС України з метою наближення її спроможностей до рівня передових країн світу та стандартів збройних сил держав – членів НАТО» Монографія розрахована на керівників військових і цивільних органів управління охороною здоров’я та закладів охорони здоров’я, військових лікарів, а також може бути використана у навчально–виховному процесі під час підготовки військових та цивільних лікарів.