Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на території Луганської та Донецької областей. Частина IV. – Київ, 2022.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний у зверненні до читачів книги зазначав, що повномасштабному вторгненню росіян передувало вісім років гібридної війни на Сході України: «За час російської збройної агресії військові медики набули безцінного досвіду щодо організації та здійснення медичного забезпечення військ під час їх застосування, а його вивчення, аналіз і узагальнення є своєчасним, вкрай важливим і необхідним. Після нашої Перемоги ми проведемо детальний аналіз успіхів та витрат, дослідимо їх причини та визначимо шляхи вирішення, зокрема в системі медичного забезпечення військ, а також використаємо набутий досвід для подальшого зміцнення обороноздатності України».

Ця книга є продовженням монографії «Медичне забезпечення Збройних Сил України під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сих на території Луганської та Донецької областей», яка була видана у трьох томах у 2020 році. Перші три частини охоплюють період від початку російської збройної агресії у 2014 році до 2019 року включно. У четвертій частині проаналізовано період 2020-2021 рр. «У цей час на основі набутого досвіду медичного забезпечення військ, конструктивного аналізу проблем і недоліків, що були при цьому виявлені, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи щодо подальшого розвитку системи медичного забезпечення ЗС України», – говорить Тетяна Остащенко, Командувач Медичних сил Збройних Сил України, генерал-майор медичної служби.

«Війна завжди дає виклик системі охорони держави, як військовій, так і цивільній та її складовим, на спроможність до своєчасного та якісного надання медичної допомоги пораненим, ураженим і травмованим військовослужбовцям та цивільним жертвам бойових дій, – пише Віталій Цимбалюк, д-р мед. наук, професор, академік НАН України, академік НАМН України, президент НАМН України. Цінність видання полягає в тому, що на основі набутого досвіду, його аналізу та узагальнення, опрацьовано напрями, шляхи та конкретні заходи для подальшого розвитку ЗС України з метою наближення її спроможностей до рівня передових країн світу та стандартів збройних сил держав – членів НАТО»

Монографія розрахована на керівників військових і цивільних органів управління охороною здоров’я та закладів охорони здоров’я, військових лікарів, а також може бути використана у навчально–виховному процесі під час підготовки військових та цивільних лікарів.