Микола Костюшко: Бурхливе море нашого життя

В Національній науковій медичній бібліотеці України проходить виставка живопису Миколи Костюшко “Бурхливе море нашого життя”.

Микола Іванович Костюшко (псевдонім – МіКо) – сценограф, художник костюмів, живописець, фольклорист, громадський діяч. Як художник-постановник оформив понад 70 театральних вистав. Дебютував у київському Театрі драми та комедії на Лівому березі Дніпра постановкою вистави “Майн Кампф” (реж. Едуард Митницький). У подальшому співпрацював із театрами Києва, Івано-Франківська, Луцька, Черкас, Миколаєва, Луганська, Дніпра, Мукачева, Чернівців тощо. Найважливішими роботами в театрі Микола Костюшко вважає створення декорацій до п’єс “Дон Жуан vs донна Анна” (Київський академічний театр юного глядача на Липках), “Біси” та “Гравець” (київський театр “Сузір’я”), “Емма” (Миколаївський художній драматичний театр), “Украдене щастя” (театр “Київ”).

Крім роботи в театрі, Костюшко активно працює в жанрах станкового, монументального та прикладного живопису, зокрема, розписує гільзи різного калібру для українських бійців, малює ікони. Збирає та публікує фольклорні історії про давнину рідного Полісся.
Відвідувача виставки у фойє #ННМБУ зустрічають авторські роботи на тему моря: вітрильники, морські пейзажі, а також міні-серія “Пори року”. Основна експозиція розташована в Золотій залі. Центральне місце в ній відведено триптиху, в центрі якого фігура Христа, котрий страждає через людські злочини, виплакавши свої очі. Бокові частини триптиху зображають янголів у вигляді українських військових, які боронять рідну землю від ворога. Картини експозиції розташовані трьома рядами одна над одною. Середній ряд — це серія міфологічних еротичних сюжетів на тему стосунків між богами Олімпу та німфами. Верхній — пейзажі морського узбережжя з маяками. Ця частина композиції асоціюється з людськими прагненнями та мріями. Нижній ряд — картини із зображенням криниць, що є не лише джерелом нашого життя, але й корінням натхнення.

На вернісажі, що відбувся 25 травня, у Круглій залі проходив перформанс, під час якого Микола Костюшко в образі моряка малював німфу-русалку. Завдяки своєрідному “майстер–класу” глядач зміг зазирнути за лаштунки мистецького процесу.

Запрошуємо на виставку Миколи Костюшка “Бурхливе море нашого життя”, що триватиме до 22 червня

Публікації на цю тему

В Національній науковій медичній бібліотеці України проходить виставка живопису Миколи Костюшко "Бурхливе море нашого життя". Микола Іванович Костюшко (псевдонім – МіКо) – сценограф, художник костюмів, живописець, фольклорист, громадський діяч. Як художник-постановник оформив понад 70 театральних вистав. Дебютував у київському Театрі драми та комедії на Лівому березі Дніпра постановкою вистави "Майн Кампф" (реж. Едуард Митницький). У подальшому співпрацював із театрами Києва, Івано-Франківська, Луцька, Черкас, Миколаєва, Луганська, Дніпра, Мукачева, Чернівців тощо. Найважливішими роботами в театрі Микола Костюшко вважає створення декорацій до п’єс "Дон Жуан vs донна Анна" (Київський академічний театр юного глядача на Липках), "Біси" та "Гравець" (київський театр "Сузір’я"), "Емма" (Миколаївський художній драматичний театр), "Украдене щастя" (театр "Київ"). Крім роботи в театрі, Костюшко активно працює в жанрах станкового, монументального та прикладного живопису, зокрема, розписує гільзи різного калібру для українських бійців, малює ікони. Збирає та публікує фольклорні історії про давнину рідного Полісся. Відвідувача виставки у фойє #ННМБУ зустрічають авторські роботи на тему моря: вітрильники, морські пейзажі, а також міні-серія "Пори року". Основна експозиція розташована в Золотій залі. Центральне місце в ній відведено триптиху, в центрі якого фігура Христа, котрий страждає через людські злочини, виплакавши свої очі. Бокові частини триптиху зображають янголів у вигляді українських військових, які боронять рідну землю від ворога. Картини експозиції розташовані трьома рядами одна над одною. Середній ряд — це серія міфологічних еротичних сюжетів на тему стосунків між богами Олімпу та німфами. Верхній — пейзажі морського узбережжя з маяками. Ця частина композиції асоціюється з людськими прагненнями та мріями. Нижній ряд — картини із зображенням криниць, що є не лише джерелом нашого життя, але й корінням натхнення. На вернісажі, що відбувся 25 травня, у Круглій залі проходив перформанс, під час якого Микола Костюшко в образі моряка малював німфу-русалку. Завдяки своєрідному "майстер–класу" глядач зміг зазирнути за лаштунки мистецького процесу. Запрошуємо на виставку Миколи Костюшка "Бурхливе море нашого життя", що триватиме до 22 червня