Побічні ефекти кардіоваскулярної фармакотерапії

У фонд ННМБУ надійшов новий посібник для лікарів: В.І. Паламарчук. Побічні ефекти кардіоваскулярної фармакотерапії. Хмельницький, 2023

Автор книги зазначає, що далеко не всі лікарі, призначаючи той чи інший препарат, детально знайомляться з інформацією про можливі небажані ефекти. У представленому посібнику автор робить спробу об’єднати детальну інформацію про побічну дію ліків, що застосовуються для лікування пацієнтів кардіологічного профілю. Книга побудована за принципом класифікації лікарських засобів із коротко викладеною інформацією про фармакологічні властивості як лікарських груп, так і окремих препаратів. Деталізовано основні характеристики побічних дій ліків по їх частоті впливу на органи і системи.

Ефективність лікування будь-яких патологій залежить від правильно підібраної фармакотерапії, що враховує особливості взаємодії між ліками та організмом людини. ВООЗ визначає небажаними будь-які непередбачені та шкідливі для організму людини ефекти, які виникають внаслідок застосування лікарських засобів у звичайних дозах під час профілактики, лікування чи діагностики.

Всі лікарські засоби (як рецептурні, так і безрецептурні) мають побічні ефекти. Небажані реакції можуть варіювати від незначних проблем (нежить) до небезпечних для життя подій (серцевий напад або пошкодження печінки). Але найчастіше це може бути розлад шлунка, сухість у роті та сонливість. Фактори, що можуть впливати на появу побічної дії під час прийому препарату – вік; одночасне застосування інших ліків, вітамінів або БАДів; наявність хронічних захворювань або станів (наприклад, патології, які послаблюють імунну систему чи впливають на функцію нирок або печінки).

Книга розрахована на широке коло практикуючих лікарів, лікарів-інтернів, студентів медичних ВНЗ.

Публікації на цю тему

У фонд ННМБУ надійшов новий посібник для лікарів: В.І. Паламарчук. Побічні ефекти кардіоваскулярної фармакотерапії. Хмельницький, 2023 Автор книги зазначає, що далеко не всі лікарі, призначаючи той чи інший препарат, детально знайомляться з інформацією про можливі небажані ефекти. У представленому посібнику автор робить спробу об’єднати детальну інформацію про побічну дію ліків, що застосовуються для лікування пацієнтів кардіологічного профілю. Книга побудована за принципом класифікації лікарських засобів із коротко викладеною інформацією про фармакологічні властивості як лікарських груп, так і окремих препаратів. Деталізовано основні характеристики побічних дій ліків по їх частоті впливу на органи і системи. Ефективність лікування будь-яких патологій залежить від правильно підібраної фармакотерапії, що враховує особливості взаємодії між ліками та організмом людини. ВООЗ визначає небажаними будь-які непередбачені та шкідливі для організму людини ефекти, які виникають внаслідок застосування лікарських засобів у звичайних дозах під час профілактики, лікування чи діагностики. Всі лікарські засоби (як рецептурні, так і безрецептурні) мають побічні ефекти. Небажані реакції можуть варіювати від незначних проблем (нежить) до небезпечних для життя подій (серцевий напад або пошкодження печінки). Але найчастіше це може бути розлад шлунка, сухість у роті та сонливість. Фактори, що можуть впливати на появу побічної дії під час прийому препарату – вік; одночасне застосування інших ліків, вітамінів або БАДів; наявність хронічних захворювань або станів (наприклад, патології, які послаблюють імунну систему чи впливають на функцію нирок або печінки). Книга розрахована на широке коло практикуючих лікарів, лікарів-інтернів, студентів медичних ВНЗ.