Променеві пошкодження. Теорія та практика

Директор видавництва «Каравела» Юрій Піча презентував ННМБУ нову книгу:

Променеві пошкодження. Теорія та практика: монографія. Київ: Видавництво «Каравела», 2022 р.

В монографії висвітлюються умови виникнення та клінічні ознаки різних нозологічних форм променевих пошкоджень. Наводяться нові дані щодо їх профілактики, перебігу, клініки, діагностики та лікування.

Минуло трохи більше 100 років від часу відкриття іонізуючого випромінювання. Сьогодні важко уявити життя суспільства без його застосування. Іонізуюче випромінювання використовують не тільки у всі видах практичної діяльності на Землі, але й далеко за її межами у Космосі. Однак основний внесок у проблему променевих пошкоджень вносить медичне опромінення – діагностичне і лікувальне, застосування якого зростає великими темпами. На Земній кулі використання невеликих доз радіації у медичних цілях становить понад 95% антропогенного опромінення. Вивчення позитивних властивостей іонізуючого випромінювання – актуальна і важлива робота сучасних вчених. Але не менш важливим є дослідження наслідків деструктивного впливу радіації. Променеві пошкодження виявляються на всіх рівнях – від молекулярного до популяційного.

В монографії висвітлюються умови виникнення та клінічні ознаки різних нозологічних форм променевих пошкоджень. Наводяться нові дані щодо їх профілактики, перебігу, клініки, діагностики та лікування.

Публікації на цю тему

Continue to the category
Директор видавництва «Каравела» Юрій Піча презентував ННМБУ нову книгу: Променеві пошкодження. Теорія та практика: монографія. Київ: Видавництво «Каравела», 2022 р. В монографії висвітлюються умови виникнення та клінічні ознаки різних нозологічних форм променевих пошкоджень. Наводяться нові дані щодо їх профілактики, перебігу, клініки, діагностики та лікування. Минуло трохи більше 100 років від часу відкриття іонізуючого випромінювання. Сьогодні важко уявити життя суспільства без його застосування. Іонізуюче випромінювання використовують не тільки у всі видах практичної діяльності на Землі, але й далеко за її межами у Космосі. Однак основний внесок у проблему променевих пошкоджень вносить медичне опромінення – діагностичне і лікувальне, застосування якого зростає великими темпами. На Земній кулі використання невеликих доз радіації у медичних цілях становить понад 95% антропогенного опромінення. Вивчення позитивних властивостей іонізуючого випромінювання – актуальна і важлива робота сучасних вчених. Але не менш важливим є дослідження наслідків деструктивного впливу радіації. Променеві пошкодження виявляються на всіх рівнях – від молекулярного до популяційного. В монографії висвітлюються умови виникнення та клінічні ознаки різних нозологічних форм променевих пошкоджень. Наводяться нові дані щодо їх профілактики, перебігу, клініки, діагностики та лікування.