Трансфузійна медицина – стратегічна галузь охорони здоров’я

Полем діяльності трансфузійної медицини є розробка, вивчення, виробництво та клінічне застосування інфузфйно-трансфузійних препаратів. Це унікальна дисципліна, яка базується на наукових знаннях і високих технологіях та охоплює широкий спектр проблем: соціальних, технологічних, клінічних, фундаментальних проблем молекулярної клінічної біології, етичних, військово-медичних.

Про цілющі властивості крові люди дізнались дуже давно. Тож вивчення трансфузії можна вважати настільки старим, як історія людства. Епохальні відкриття Карла Ландштейнера, Альфреда Декастелло та Адріано Штурлі про диференціювання крові за ізосерологічними властивостями вивело науку на новий рівень. Сучасна трансфузійна медицина розглядає низку питань – від виробництва кровозамінників, заготівлі донорської крові її переробки на компоненти, препарати та реагенти до забезпечення клінічної практики інфузфйно-трансфузійними засобами та розробки методології їх застосування.

Поле діяльності цієї галузі медицини значно розширилося завдяки сучасним технологіям, що дають можливість через рідини організму досягти лікувального ефекту. Методи екстракорпоральної дії – це гемаферез, екстракорпоральна детоксикація, гемосорбція, імуносорбція, гемофільтрація, ультрафільтрація, екстракорпоральне опромінювання крові, а також методи гемодіалізу, штучного кровообігу, парентерального харчування. На сьогодні парентеральне введення компонентів та препаратів крові, а також кровозамінників застосовується в терапії багатьох патологічних станів.

У фонд ННМБУ поступив новий підручник з трансфузійної медицини. В книзі на сучасному рівні викладено її основні завдання, висвітлено актуальні проблеми національної служби крові, клінічної трансфузіології, трансфузійної імунології, виробничої трансфузіології. Значна увага в підручнику приділена імунологічній та інфекційній безпеці в трансфузіології, зокрема книга містить інформацію про особливості ускладнень та реакцій при проведенні інфузійно-трансфузійної терапії.

Орлик В.В. Трансфузійна медицина: підручник. – К.: ВСВ «Медицина», 2023.

Публікації на цю тему

Полем діяльності трансфузійної медицини є розробка, вивчення, виробництво та клінічне застосування інфузфйно-трансфузійних препаратів. Це унікальна дисципліна, яка базується на наукових знаннях і високих технологіях та охоплює широкий спектр проблем: соціальних, технологічних, клінічних, фундаментальних проблем молекулярної клінічної біології, етичних, військово-медичних. Про цілющі властивості крові люди дізнались дуже давно. Тож вивчення трансфузії можна вважати настільки старим, як історія людства. Епохальні відкриття Карла Ландштейнера, Альфреда Декастелло та Адріано Штурлі про диференціювання крові за ізосерологічними властивостями вивело науку на новий рівень. Сучасна трансфузійна медицина розглядає низку питань – від виробництва кровозамінників, заготівлі донорської крові її переробки на компоненти, препарати та реагенти до забезпечення клінічної практики інфузфйно-трансфузійними засобами та розробки методології їх застосування. Поле діяльності цієї галузі медицини значно розширилося завдяки сучасним технологіям, що дають можливість через рідини організму досягти лікувального ефекту. Методи екстракорпоральної дії – це гемаферез, екстракорпоральна детоксикація, гемосорбція, імуносорбція, гемофільтрація, ультрафільтрація, екстракорпоральне опромінювання крові, а також методи гемодіалізу, штучного кровообігу, парентерального харчування. На сьогодні парентеральне введення компонентів та препаратів крові, а також кровозамінників застосовується в терапії багатьох патологічних станів. У фонд ННМБУ поступив новий підручник з трансфузійної медицини. В книзі на сучасному рівні викладено її основні завдання, висвітлено актуальні проблеми національної служби крові, клінічної трансфузіології, трансфузійної імунології, виробничої трансфузіології. Значна увага в підручнику приділена імунологічній та інфекційній безпеці в трансфузіології, зокрема книга містить інформацію про особливості ускладнень та реакцій при проведенні інфузійно-трансфузійної терапії. Орлик В.В. Трансфузійна медицина: підручник. – К.: ВСВ «Медицина», 2023.